Żaluzje drewniane i ich rola

News

Poszukując oryginalnego sposobu na udekorowanie pomieszczeń i okien coraz więcej osób skłania się ku przetestowaniu możliwości stwarzanych przez żaluzje drewniane. Nie można nie zgodzić się z tym, że zastosowanie drewna zawsze jest gwarantem wyglądu nie tylko ciepłego, ale również stylowego, okazuje się przy tym, że żaluzje tego rodzaju znakomicie komponują się nie tylko z meblami i panelami, ale także ze szkłem. Nie bez znaczenia jest i to, że drewno wydaje się ciekawą alternatywą dla osób znudzonych już wnętrzami plastikowymi i papierowymi, popularnymi, ale jednocześnie pozbawionymi smaku. Mówiąc o zaletach tego rodzaju rozwiązania nie można zapominać i o tym, że ma ono sporą wartość praktyczną, choć rzeczywiście często można odnieść wrażenie, że nie jest ona doceniana.

Żaluzje nadal cieszą się przecież szczególną popularnością wówczas, gdy mamy do czynienia z systemami przeznaczonymi do regulowania ilości wpuszczanego światła, a także do regulacji temperatury. Ta ostatnia funkcja sprawdza się zwłaszcza w okresie letnim, gdy zaciemnienie i zacienienie pomieszczenia pozwala na skuteczne zmaganie się z upałami. Tu zresztą drewno w istotny sposób przeważa nad tkaniną, która nagrzewa się bez porównania szybciej. Choć mówiąc o żaluzjach drewnianych zazwyczaj nie wspomina się o ich rodzajach, nie oznacza to wcale, że mamy do czynienia z rozwiązaniami będącymi monolitem.

Zobacz również: Płytki drewnopodobne w sklepie modnalazienka.pl >>

Kluczowe znaczenie dla ich postrzegania wydaje się mieć szerokość wykorzystanych lameli, te bowiem występują w szerokości 25 i 50 milimetrów, co jest dość istotną różnicą. Te pierwsze można z powodzeniem wieszać na ścianie, a nawet na ramie okna, nic nie stoi przy tym na przeszkodzie temu, aby zastosować w odniesieniu do nich boczne prowadzenie żyłkowe. Pewna wadą żaluzji drewnianych wydaje się przede wszystkim to, że nie powinno się ich wykorzystywać nie tylko na balkonie, ale i na wiecie zewnętrznej. Naturalne komponenty nie reagują najlepiej nie tylko na wilgoć, ale i na ciepło, mogą więc dość szybko zacząć się wyginać, a nawet pleśnieć. W pomieszczeniach zamkniętych będą się jednak sprawować bez zarzutu.