Zalety mini rolet z mechanizmem żyłkowym

News

Mini rolety to obecnie jeden z najpopularniejszych systemów osłon okiennych. Trudno się temu dziwić skoro na ich korzyść przemawia nie tylko prosty montaż, ale również przystępna cena. Nie można jednak nie dostrzec tego, że wówczas, gdy mamy do czynienia z oknami uchylnymi, nie możemy opierać się na standardowych rozwiązaniach. Na szczęście, problem ten jest widoczny zarówno dla użytkowników, jak i dla producentów rolet, którzy już od jakiegoś czasu rozwiązują wspomniany problem promując mechanizm żyłkowy. Mini rolety są dziś dostępne we wszystkich marketach branżowych, każdy szanujący się producent dba zaś o to, aby mieć je w swojej ofercie. Ich popularność wśród konsumentów to przede wszystkim zasługa bezinwazyjnego montażu, jeśli bowiem zależy nam na zamontowaniu mini rolety, nie musimy sięgać po wiertarkę.

Nie bez znaczenia jest i to, że mini rolety charakteryzują się przystępnością cenową, a do tego charakterystyczna jest dla nich bardzo bogata gama wzorów, kolorów, a nawet rozmiarów. Szerokość tkanin może być dopasowana do typowych okien, jeśli jednak okna odbiegają od klasycznych wymiarów, możliwość wykonania mini rolet na zamówienie otwiera się również przed tymi osobami, które obawiają się konieczności ponoszenia ogromnych kosztów z tego tytułu. Do niedawna jedyny problem wiązał się z tym, że brakowało sposobu nie tylko dobrego, ale i uniwersalnego sprawiającego, że roleta będzie przylegała do okna po uchyleniu skrzydła.

Początkowo próbowano radzić sobie z tego rodzaju niedogodnością stosując dodatkowe prowadnice, te jednak trzeba było nie tylko samodzielnie dokupić, ale i nakleić na oknie. Rozwiązanie takie zwiększało koszty przedsięwzięcia, a przy tym wcale nie gwarantowało końcowego sukcesu. Nie można nie zgodzić się również z tym, że budziło zastrzeżenia estetyczne. Dziś na szczęście, mówimy już o problemie, który jest częścią przeszłości, zastosowanie mechanizmu żyłkowego ułatwiło bowiem życie właścicielom mini rolet. Pomysł okazał się rewolucyjny między innymi dlatego, że pozwalał zapomnieć o dylemacie, a jednocześnie nie generował dodatkowych kosztów.