Rodzaje rolet oraz ich montaż

News

Obecnie, rolety stają się coraz częściej wybieranym odpowiednikiem tradycyjnych firan oraz zasłon. To wszystko za prawą tego, iż w odróżnieniu od klasycznych rozwiązań, rolety wyglądają nie tylko bardzo efektownie, ale idealnie regulują ilość światła w pomieszczeniach czy to mieszkalnych czy też biurowych - a przy tym, są bardzo proste w montażu! W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie, producenci rolet opracowali wiele rodzajów rolet, za sprawą czego, każdy znajdzie coś dla siebie. Najbardziej popularnym wariantem są te rozwijane wolnowiszące. Ich montaż jest bardzo prosty, polega na przykręceniu uchwytów rolki do ściany albo sufitu.

Rolety kasetowe także cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Doskonale sprawdzają się w małych, przytulnych pomieszczeniach. Dodatkowo, jak każda inna roleta, montuje się niebywale łatwo. Wystarczy przykręcić uchwyty kasety do ściany, sufitu albo ramy okna, następnie przykleić równoległe prowadnice wzdłuż bocznych, wewnętrznych krawędzi. Spośród wszystkich dostępnych na rynku rolet, najbardziej efektowne są te typu rzymskiego. To doskonała propozycja do każdego nowoczesnego wnętrza urządzonego w ciepłym prowansalskim lub chłodnym skandynawskim stylu. Jednakże walory estetyczne to nie jedyna zalet. Niepodważalnym atrybutem jest także prosty montaż.

Podobnie jak w innych wariantach, trzeba tylko przykręcić uchwyty w odpowiednich miejscach. Pod kątem stopnia trudności montażu, najbardziej wyróżniają się rolety plisowane, ponieważ instalacja wymaga przytwierdzenia uchwytów do prowadnic, będących podporą dla całego mechanizmu. Jednak za sprawą tego, rolety prasowane są jedną z najbardziej trwałych propozycji, a przy tym doskonale udekorują Twoje okno. Niezależnie od tego, na jaki wariant rolety się zdecydujesz, musisz zadbać o ich odpowiedni wymiar, długość śrub, ale i precyzyjność podczas montażu.Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ nierówno zamontowana roleta nie działa prawidłowo i jest mniej odporna na uszkodzenia mechaniczne, dodatkowo wystające wkręty mogą uszkodzić szybę.