Montaż rolet zewnętrznych w gotowym domu

News

Rolety można montować w dowolnym momencie, jednak im wcześniej się na to zdecydujemy tym lepiej dla nas. Od tego momentu, w którym się na montaż zdecydujemy zależy jaki będzie wybór konkretnych rozwiązań, które będzie się dało bez problemu montować. W przypadku już gotowych, użytkowanych budynków najczęściej wprowadza się rolety z kasetami adaptacyjnymi. Jest to najtańsze i najlepsze rozwiązanie. Można takie kasety wykonywane z PCV albo aluminium wprowadzić albo do muru nad oknem, albo do ramy ona w ramach wnęki okiennej.

Przy takich roletach i kasetach wykorzystywane mogą być rolety lewo albo prawoskrętne. W modelach lewoskrętnych prowadnice montowane są tuż przy ramie, wtedy będzie można stosować takie skrzynki, które mają ścięte albo zaokrąglone naroże i będą zabierać mniej światła. W prawoskrętnych rolach listwa jest wzdłuż elewacji. Po opuszczeniu roleta licuje z powierzchnią ściany. Dzięki temu pancerz rolety będzie dalej od szyby niż w modelach lewoskrętnych i daje to lepszą izolację termiczną oraz akustyczną.

Można taki wariant stosować również w momencie, gdy głębokość ościeża jest większa albo równa z szerokością kasety. Rolety zewnętrzne od południa czy z każdej strony Wiele osób myśli o tym, by montować rolety wyłącznie w oknach od południa, ponieważ strona północna ma mniej słońca i tym samym taka ochrona nie będzie tam potrzebna. Ale nie będzie to dobre rozwiązanie, ponieważ rolety zewnętrzne trzeba traktować nie jako osłony od słońca. Jest to bowiem takie rozwiązanie, które ma wiele poważnych funkcji i warto w ten szerszy sposób na nie spojrzeć. Poza tym, że będą chronić przed słońcem to dodatkowo chronią okno przed zniszczeniem, mogą być elementem, który zimą będzie zatrzymywał ciepło. W wielu przypadkach świetnie sprawdzają się jako ochrona przed przegrzewaniem się wnętrz.