Jak zamontować rolety rzymskie?

News

Rolety cieszą się ogromną popularnością, a w odpowiedzi na to ogromne zainteresowanie w sklepach znaleźć można ich ogromną ilość wariantów. Jednak na tle tej różnorodności, zdecydowanie najbardziej wyróżniają się rolety rzymskie. Są wspaniałą alternatywą ponieważ z powodzeniem wpisują się w każde wnętrze, a przy tym posiadają ogrom innych właściwości. Wystrój okna jest bardzo ważny z perspektywy całej aranżacji. Jeśli pokój urządzony jest w nowoczesnym, ale chłodnym stylu skandynawskim ważna jest umiejętność ocieplenia nieco tego wnętrza. Tu właśnie idealnie sprawdzą się rzymskie rolety utrzymane w chłodnej kolorystyce.

Za sprawą optymalnej regulacji, wpuszczają właściwą dozę światła słonecznego, a stonowany odcień tkaniny doda wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Jednak rolety rzymskie doskonale sprawdzą się także w ciepłych wnętrzach. Te, w wrzosowej, beżowej, brązowej tonacji doskonale wyważą światło w pomieszczeniach o prowansalskim charakterze. Co więcej, lekkie rzymskie rolety, uświetnią także tradycyjne wnętrza, w których przeważa elegancja z nutą tradycji. Aczkolwiek, zalety rolet rzymskich nie kończą się na walorach estetycznych. Niepodważalnym atrybutem tych systemów jest stosunkowo niski koszt. Nie chodzi tu tylko o sam zakup, ale i brak kosztów związanych z zatrudnieniem specjalnej ekipy montażowej.

Montaż rolet rzymskich jest tak łatwy, że można go wykonać samodzielnie. Jednakże trzeba tu pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Omawiane rolety, by spełniały oczekiwania powinny być idealnie wymierzone.Jak mierzyć? W przypadku montażu rolet na zewnątrz wnęki okiennej szerokość rolety, to szerokość zewnętrznej części wnęki. Długość rolety to odległość od górnej krawędzi wnęki do dołu plus centymetry, które chcemy aby roleta zajmowała po jej całkowitym opuszczeniu.