Jak montować rolety bez konieczności wiercenia?

News

Wiele osób nie ukrywa swoich obaw odnoszących się do montażu rolet. Najczęściej wiążą się one z koniecznością naruszania zarówno muru, jak i samej powierzchni ramy okiennej. Na szczęście, nie jest to wcale wymóg konieczny. Kluczem do sukcesu są cieszące się coraz większą popularnością rolety montowane nieinwazyjnie. To właśnie one sprawdzają się wówczas, gdy tuż nad oknem brakuje wystarczającej przestrzeni do tego, aby przykręcić elementy mocujące, warto mieć jednak na uwadze takie rozwiązanie również wtedy, gdy zależy nam przede wszystkim na tym, aby obyło się bez niepotrzebnego wiercenia.

Istnieją zresztą aż dwa sposoby na nieinwazyjne montowanie rolet. Możemy zarówno je przyklejać, jak i mocować z wykorzystaniem specjalnych uchwytów. Gdy mamy do czynienia z przyklejaniem musimy mieć na uwadze to, że jest to rozwiązanie odnoszące się jedynie do wybranych rolet zarówno kasetowych, jak i rzymskich. Co ciekawe, listwy lub kasety mogą być przytwierdzane nie tylko do ramy, ale i do szyby okiennej, choć sukces gwarantuje przede wszystkim dokładne odtłuszczenie tych fragmentów okna, na których mają się znaleźć elementy rolety. Tu najlepszym rozwiązaniem wydaje się szmatka nasączona wcześniej acetonem.

Mocowanie na uchwytach również jest rozwiązaniem cieszącym się sporą popularnością. Jest ono typowe dla rolet wolnowiszących. Specjalne haczyki posiadają szereg zalet. Nie tylko sprawiają, że łatwiej zawiesić roletę na ramie okna bez konieczności wiercenia, ale również są na tyle trwałe, by była ona skutecznie utrzymywana przez nie przez długi czas. Co ważne, haczyki są tez cienkie, nie trzeba więc obawiać się, że po ich instalacji zamykanie okna będzie dla nas wyzwaniem. Producenci coraz częściej wyposażają je dodatkowo w powłokę przylepną stanowiącą dodatkowe mocowanie. Zaczepy można przy tym zarówno łatwo montować, jak i wymontowywać.