Błędy przy montażu rolet – jak ich unikać?

News

W ostatnich latach coraz więcej osób montuje w swoich domach i mieszkaniach rolety zewnętrzne, czyli popularnie zwane żaluzjami zwijanymi. Decyzje o ich zainstalowaniu zapadają zazwyczaj po wielu dyskusjach i przemyśleniach, ciężkich rozmowach ze sprzedawcą na temat tego co oczekujemy i czego wymagamy, a efekt naszych starań ma nam służyć wiele lat. Bardzo dużo zależy od prawidłowego montażu, a wcześniej od pomiaru rolet i okien. Każdy system okienny ma swoje indywidualne cechy które należy brać pod uwagę biorąc pomiary otworu wnęki i ustalając wysokość skrzynki na rolety. Ważnym etapem jest produkcja zamówionych rolet, powinna być zgodna z wybraną technologią oraz wyposażona w komponenty wskazane bezpośredni przez producenta.

Brak integralności poszczególnych części rolet, lub ich brak, może okazać się dla nas niekorzystne, ze względu na podwyższoną awaryjność całego systemu. Przed montażem zwróćmy uwagę na walory estetyczne rolety oraz sprawdźmy dokładnie jej działanie i ewentualne uszkodzenia. Pilnujmy montażu prowadnic, aby zachowały idealny pion, a przy montażu skrzynki ważne jest idealne wypoziomowanie w poziomie. Dla ekipy montującej rolety istotną informacją jest rodzaj powierzchni montażowej, ponieważ od tego zależy cały sposób montażu.

Nie można przykręcić prowadnic bezpośrednio do warstw izolacyjnych, więc już na etapie pomiaru upewnijmy się w jaki sposób będzie montowana roleta. Do montowania najlepiej zatrudnić wyspecjalizowana ekipę, która pewnie wykona wszystkie czynności związane z montażem. Przy rolecie z napędem elektrycznym trzeba pamiętać, aby wyregulować położenie pancerza, a przewód zasilający poprowadzić zgodnie z planami instalacji elektrycznej. Po zakończeniu montażu należy sprawdzić prawidłowe funkcjonowanie rolety i prawidłowość wszystkich połączeń. W trakcie użytkowania należy pamiętać o regularnej konserwacji i czyszczeniu poszczególnych elementów.