Nożyczki fryzjerskie - jak je wybrać?

News

Włosy to szczególna część naszej urody. Ich wygląd i stan ogromnie wpływa na to jak się prezentujemy. Wbrew pozorom, regularne wizyty w salonie fryzjerskim nie są konieczne - równie dobrze można zadbać o swoją aparycję w domu, ale konieczny będzie do tego odpowiedni sprzęt. Nożyczki fryzjerskie to temat niezwykle istotny, zależy od nich bardzo wiele. Można śmiało powiedzieć, że są równie ważne jak umiejętności fryzjera. Liczą się przede wszystkim trzy aspekty: odpowiednio wyprofilowane ostrza, dobrej jakości materiał oraz kształt pozwalający na wygodne trzymanie ich w dłoni. 

Zestaw czy pojedyncza sztuka?

Wszystko zależy od tego jakie są nasze potrzeby, jednak ważne aby nożyczki były zwyczajnie wygodne. Długość ostrzy powinna być mniej więcej taka jak szerokość otwartej dłoni. Klasyczne nożyczki to nie wszystko. Oprócz nich niezbędne mogą się okazać degażówki. To specyficzne nożyczki posiadające ząbki, dzięki czemu świetnie sprawdzają się do cieniowania włosów.
Dostępne są zestawy składające się z pojedynczych sztuk lub większej ilości z dodatkowymi grzebieniami fryzjerskimi. Jeśli chodzi o cenę to możemy znaleźć zestaw za kilka, a nawet kilkaset złotych. 

fot. Spiral hairdryer holder HELIX

Najważniejsza jest ostrość!

Nożyczki powinny być odpowiednio naostrzone. Tylko wtedy możliwe jest stworzenie dobrze wyglądającej fryzury. Jeśli posłużymy się źle naostrzonym sprzętem, włosy będą poszarpane, bardzo szybko będa się rozdwajały i właściciel takiej fryzury z pewnością nie będzie zadowolony. Tutaj kluczem jest cena nożyczek - te za kilkanaście złotych mogą sprawdzić się do użytku domowego, ale nie w zakładzie fryzjerskim. Dobrej jakości nożyczki kosztują średnio około 150 zł. 

Nożyczki firmowe

Pod znakami firmowymi takimi jak Jaguar, FOX czy Tondeo kryją się naprawdę dobrej jakości nożyczki. Wykonane są z mocnej stali, która odporna jest na rdzę i uszkodzenia mechaniczne. Jakość jest proporcjonalna do ceny - jedne z najlepszych nożyczek od Tondeo to koszt 3000 złotych. Znajdziemy również tańszy sprzęt, np. Jagurar za około 100zł, to także bardzo dobry sprzęt. 

Kolorowe akcesoria 

Bardzo modne jest ostatnio kupowanie kolorowych sprzętów, na przykład czerwonych. W ten sposób zakłady dodają sobie oryginalności i nowoczesności. Oczywiście, wygląda to bardzo ciekawie i nic nie stoi na przeszkodzie aby właśnie na takie nożyczki się zdecydować, ale pamiętajmy, że najważniejsza jest jakość.
Sprzęt fryzjerski wymaga odpowiedniego traktowania. Nożyczki mogą być używane wyłącznie do podcinania włosów, trzeba je dokładnie oczyszczać, smarować śruby i trzymać w suchym miejscu. W ten sposób posłużą nam przez bardzo długi czas.